Orientuj się w terenie – zabawa z mapą

wtorek 19 września 2023
  • Zabawa odbywa się po zmroku, dlatego konieczne jest zabranie ze sobą latarki i odblasków (fot. mat. organizatora)
    Zabawa odbywa się po zmroku, dlatego konieczne jest zabranie ze sobą latarki i odblasków (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 12 października 2023 - czwartek 14 marca 2024
Gdzie: Gliwice
Marsze i biegi na orientację uczą jak można praktycznie wykorzystywać wiedzę z przyrody, wyrabiają zmysł orientacji, poczucie pewności siebie oraz rozwijają sprawność fizyczną. Wy również możecie wziąć w nich udział.

Zabawa polega na odnalezieniu zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych i potwierdzeniu swojej obecności. Całość odbywa się po zmroku, dlatego konieczne jest zabranie ze sobą latarki i odblasków. Startować można samemu lub w grupach - jest to świetne przeżycie dla starszych dzieci, ale i całych rodzin.

Gliwice się orientują!

Tegoroczny cykl biegów z mapą w Gliwicach będzie miał cztery poziomy trudności. „POWINO” czyli Popołudniowo - Wieczorna Impreza na Orientację będzie odbywać się w drugie czwartki miesiąca od października do marca (wyjątek luty, trzeci czwartek). Uczestnicy spotykają się na wybranych osiedlach po godz. 17. Udział jest bezpłatny. Chętne osoby mogą pokryć koszty druku mapy. Organizatorem jest Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino, działający przy PTTK Ziemi Gliwickiej.

Biegi z mapą w Gliwicach odbędą się: 12 października - start przy Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Kopernika 63), 9 listopada – Osiedle Trynek, 14 grudnia – Starówka, 11 stycznia – Osiedle Wojska Polskiego, 15 lutego – Osiedle Sośnica, 14 marca – Osiedle Kopernik. Więcej informacji znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Wrzesień to czas wyboru zajęć dodatkowych dla dzieci. Wśród naszych propozycji znajdziecie: zajęcia aktorskie, pływania, kulinarne, a także jazdy na rolkach i treningi MTB. Do szkoły przydatne będą kursy szybkiego czytania i zapamiętywania, a ciekawość świata rozbudzą zajęcia... na uniwersytecie.

Kulinarne, naukowe, sportowe... lista ciekawych zajęć dodatkowych w woj. śląskim