Świat kolejek w Zabytkowej Kopalni Ignacy

wtorek 10 października 2023
  • Modułowa makieta kolejowa to praca kilkudziesięciu modelarzy (fot. mat. organizatora)
    Modułowa makieta kolejowa to praca kilkudziesięciu modelarzy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 14 października 2023 - niedziela 15 października 2023
Gdzie: Rybnik
To okazja aby zobaczyć kilkudziesięciometrową makietę odzwierciedlającą fragment istniejącego w Polsce szlaku kolejowego. Najmłodsi na chwilę będą mogli stać się maszynistą pociągu lub wziąć udział w warsztatach modelarskich.

14-15 października w Zabytkowej Kopalni Ignacy ponownie zagości modułowa makieta kolejowa w skali H0. Instalacja jest wynikiem niezliczonych godzin misternej pracy kilkudziesięciu modelarzy, którzy pieczołowicie i ze szczegółami odtwarzają świat kolei.

Kolejkowe atrakcje

Po miniaturowych szynach poruszać się będą pociągi wiernie odzwierciedlające tabor PKP sprzed wielu lat, ale też współczesne maszyny. Ruch na makiecie regulowany jest ustalonym rozkładem jazdy. Makietę zaprezentują modelarze z Beskidzkiej Grupy Modelarskiej. W sprężarkowni najmłodsi będą mogli wykonać proste modele papierowe. Dostępna będzie również makieta kolejowa dla dzieci, gdzie będą mogły choć na chwilę stać się maszynistą pociągu.

Wystawę będzie można oglądać 14-15 października w Zabytkowej Kopalni Ignacy (Nadszybie Kościuszko, ul. Mościckiego 3) w Rybniku. Bilety są w cenie: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy. Wstęp wolny na warsztaty, bez ograniczeń wiekowych. Informację znajdziecie tutaj.

Inne ciekawe wydarzenia znajdziecie w naszym kalendarzu

Kategoria: Wydarzenia