Bursztynem malowane obrazy

wtorek 24 października 2023
  • Warsztaty towarzyszą wystawie „Bursztyn. Skarb Bałtyku” (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum w Gliwicach)
    Warsztaty towarzyszą wystawie „Bursztyn. Skarb Bałtyku” (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum w Gliwicach)
Kiedy: 
  • sobota 28 października 2023
Gdzie: Gliwice
Jak powstaje bursztyn? Jakie są jego rodzaje, właściwości i zastosowanie? Tego dowiecie się podczas warsztatów towarzyszących wystawie „Bursztyn. Skarb Bałtyku”. Wstęp tylko 1 zł od osoby!

Najnowsza wystawa czasowa Muzeum w Gliwicach „Bursztyn. Skarb Bałtyku” jest pierwszą na Śląsku ekspozycją prezentującą tak wielowymiarowo i kontekstowo ten piękny skarb natury. Odwiedzający zobaczą tu około 300 różnorodnych obiektów, z czego ponad 200 wypożyczono z kilkudziesięciu polskich instytucji muzealnych (w tym rezydencji królewskich), kolekcji kościelnych, zbiorów uniwersyteckich, instytutów badawczych oraz kolekcji prywatnych. Wiele z nich nigdy wcześniej nie było prezentowanych szerszej publiczności. Wystawę będzie czynna do 7 stycznia 2024 roku.

Namaluj obraz bursztynem

Ekspozycji towarzyszą ciekawe warsztaty. „Bursztynem malowane – tworzymy bursztynowe obrazy” to zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie spotkania uczestnicy nie tylko pogłębią swoją bursztynową wiedzę, ale każdy z nich wykona obraz za pomocą pyłu bursztynowego.

Zajęcia odbędą się 28 październik o godz. 11, 12, 13 i 14 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) w Gliwicach. Wstęp 1 zł od osoby. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Liczba miejsc ograniczona. Infomację znajdziecie na stronie Muzeum w Gliwicach. 

Kategoria: Wydarzenia