Festiwal dla fanów gier „bez prądu”

wtorek 31 października 2023
  • W programie "Planszówek pod Szyndzielnią" są turnieje, konkursy i warsztaty (fot. mat. pexels)
    W programie "Planszówek pod Szyndzielnią" są turnieje, konkursy i warsztaty (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • piątek 3 listopada 2023 - niedziela 5 listopada 2023
To pierwsza edycja „Planszówek pod Szyndzielnią”. W programie turnieje, konkursy i warsztaty. Będziecie mogli zagrać w gry planszowe, karcianki i rpg. Nie zabraknie stoisk wydawców, strefy geeków i małego co nieco.

To coś dla miłosników gier planszowych – nowy festiwal „Planszówki pod Szyndzielnią”. Malownicze podnóża Beskidów na 3 dni zmienią się w centrum niesamowitego świata gier planszowych, karcianych i rpg.

Turnieje, warsztaty i konkursy

Na liczącej 5 tys. m2 powierzchni hali znajdą się pokoje do gier, liczne stoiska m.in. sklepów hobbystycznych, twórców akcesoriów do gier, a nawet wydawców. W trakcie festiwalu będą odbywały się tunieje, konkursy i warsztaty np. „Buduj mosty zamiast murów” - gry planszowe jako narzędzie łamania barier komunikacyjnych oraz warsztaty komiksowe z kotem barbarzyńcą, które poprowadzi Pickador Damian Zajko. Bez względu na wiek uczestnicy będą mogli grać w planszówki, karcianki i rpg. Każdy znajdzie coś dla siebie. Po pasjonujących rozgrywkach będzie można posilić się w strefie gastro. To również premiera familijnej planszówki „Bielsko-Biała – zbuduj swoje miasto”.

Festiwal odbędzie się 3 listopada w godz. 14-20, 4 listopada w godz. 10-20 i w niedzielę 5 listopada w godz. 10-16 w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem (ul. Karbowa 26) w Bielsku-Białej. Bilet jednodniowy kosztuje: normalny - 5 zł, ulgowy - 2 zł, bilet na cały festiwal: normalny - 10 zł, ulgowy - 5 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia wchodzą za darmo. Bilety można kupić online oraz w biletomacie podczas trwania festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia