Wyjątkowa uczta dla miłośników książek

piątek 27 października 2023
  • Czytelnicze propozycje znajdą tu zarówno dorośli, młodzież, jak i najmłodsi (fot. archiwum zdjęć FB Targi Książki w Katowicach)
    Czytelnicze propozycje znajdą tu zarówno dorośli, młodzież, jak i najmłodsi (fot. archiwum zdjęć FB Targi Książki w Katowicach)
Kiedy: 
  • piątek 3 listopada 2023 - niedziela 5 listopada 2023
Gdzie: Katowice
Tegoroczne Targi Książki w Katowicach zajmą dwukrotnie większą powierzchnię niż przed rokiem. Czekają na Was spotkania z wydawcami i autorami, warsztaty, dyskusje. Nowością będą „Spotkania z Nauką”, a w roli gościa specjalnego wystąpi Wolna Białoruś.

Targi Książki w Katowicach to zróżnicowana oferta wystawców z całej Polski, spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje, wymiana książek oraz atrakcje dla dzieci. Czytelnicze propozycje znajdą tu zarówno dorośli, młodzież, jak i najmłodsi. Wydarzenia to również okazja do zdobycia autografów ulubionych pisarzy. Dodatkowo będzie można wziąć udział w wymianie książek. Listę wystawców znajdziecie tutaj.

Nowość i niezależni twórcy

Nowością tegorocznych Targów jest projekt „Spotkania z Nauką”. To sektor ze stoiskami oficyn naukowych i akademickich oraz spotkaniami dla publiczności popularyzującymi naukę. Wezmą w nich udział wybitni eksperci i pasjonaci, m.in. z dziedziny matematyki, fizyki jądrowej, fizyki medycznej, historii, literaturoznawstwa, biologii, ochrony środowiska czy treningu uważności. Gościem specjalnym Targów będzie Wolna Białoruś, z niezależnymi wydawnictwami i twórcami. 

Okazja do spotkania autorów

Targi to nie tylko oferta wydawnictw. Przez trzy dni będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich, debatach. Wśród zaproszonych gości są m.in. Jarosława Łytwyn, Paweł Leśniak, Katarzyna Bonda, prof. Jerzy Bralczyk, Mikołaj Marcela i wielu innych. Barbara Kosmowska opowie „O pułapkach i radościach powieściopisania dla Małych i Dużych”. Rodzicom z dziećmi spodoba się również spotkanie z Agnieszką i Eliasem Våhlundami, autorami serii „Podręcznik dla superbohaterów”. Targi to również ciekawe warsztaty dla dzieci. Dokładny program znajdziecie tutaj.

Targi Książki odbędą się 3-5 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1). W piątek w godz. 11-19, w sobotę w godz. 10-19 i w niedzielę w godz. 10-17. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie organizatora Fundacja Historia i Kultura

Kategoria: Wydarzenia