Zwierzaki ze schroniska na wystawie „Mordki malowane”

czwartek 9 listopada 2023
  • Na wystawie znalazły się portrety psów i kotów z gliwickiego schroniska (fot. mat. prasowe Miasto Gliwice)
    Na wystawie znalazły się portrety psów i kotów z gliwickiego schroniska (fot. mat. prasowe Miasto Gliwice)
  • Wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 16 (fot. mat. prasowe Miasto Gliwice)
    Wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 16 (fot. mat. prasowe Miasto Gliwice)
Kiedy: 
  • sobota 11 listopada 2023 - niedziela 26 listopada 2023
Gdzie: Gliwice
W Palmiarni pośród tropikalnej roślinności zobaczycie 30 rozczulających portretów psów i kotów – zwierzaków z gliwickiego schroniska. 11 listopada odbędzie się wernisaż wystawy połączony z wykładem „Co z tą adopcją?”.

„Mordki malowane” to wyjątkowa wystawa, która będzie gościć w gliwickiej Palmiarni. W pawilonie historycznym znajdzie się 30 portretów psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach, stworzonych przez uczestników zajęć plastycznych organizowanych przez Pracownię Działań Artystycznych i Projektowych w Gliwicach.

Pomoc w znalezieniu domów bezdomnym zwierzakom

11 listopada odbędzie się wernisaż wystawy. Jego zwieńczeniem będzie wykład „Co z tą adopcją?” Katarzyny Eberhardt - behawiorystki, zoolożki i autorki bloga Zapytaj Psa, która prowadzi dom tymczasowy dla bezdomnych psów. Gościem Palmiarni będzie też wolontariuszka Justyna Baytel, która ma na koncie kilkadziesiąt udanych kocich i psich adopcji. „Celem wydarzenia jest pomoc w znalezieniu domów dla bezdomnych zwierząt z gliwickiego Schroniska, a prezentowane portrety staną się własnością osób, które zaadoptują psa lub kota. Każdy, kto myśli o włączeniu do rodziny zwierzęcia, będzie miał okazję wysłuchać wykładu, a także porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz wolontariuszami" – zachęcają organizatorzy.

Wystawa „Mordki malowane” będzie czynna od 11 do 26 listopada w Palmiarni w Gliwicach (ul. Fredry). Wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 16. Zarówno na wernisaż, jak i na późniejsze oględnie prac obowiązuje bilet wstępu do Palmiarni. Bilety są w cenie: 18 zł - normalny, 11 zł - ulgowy i 36 zł - rodzinny (2 dorosłych i nie więcej niż 3 dzieci do 16. roku życia). Dzieci do 3. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Kategoria: Wydarzenia