Na Śląsku znajdźcie Zimową Osadę Mikołaja

piątek 1 grudnia 2023
 • Mikołaj i elfy zamieszkają w Parku Śląskim (fot. mat. organizatora)
  Mikołaj i elfy zamieszkają w Parku Śląskim (fot. mat. organizatora)
 • „Marsz Małych Mikołajów” odbędzie się 5 grudnia (fot. mat. organizatora)
  „Marsz Małych Mikołajów” odbędzie się 5 grudnia (fot. mat. organizatora)
 • W klimat świąt wprowadzą również pięknie przystrojone alejki Parku Śląskiego (fot. mat. organizatora)
  W klimat świąt wprowadzą również pięknie przystrojone alejki Parku Śląskiego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
 • piątek 1 grudnia 2023 - środa 6 grudnia 2023
Gdzie: Chorzów
A w niej domek z klimatycznym wnętrzem, w którym zamieszkał Mikołaj i elfy, specjalną skrzynkę na laurki dla Świętego, stoiska z ciepłymi napojami i świątecznymi dekoracjami. Wśród dodatkowych atrakcji będzie „Marsz Małych Mikołajów”.

Mikołaj i elfy zamieszkają w Parku Śląskim, a dokładnie w Zimowej Osadzie. Otwarcie atrakcji nastąpi 1 grudnia o godz. 16.30 uroczystym rozświetleniem choinki. Wydarzenie urozmaici występ młodych artystów z bożonarodzeniowym repertuarem.

Wyjątkowe spotkanie z Mikołajem

Centralną cześć osady stanowić będzie „Domek Mikołaja”. To w nim dzieci i dorośli mogą spotkać się ze Świętym i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w świątecznej scenerii. Przewidziana jest również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem. Dodatkowo przy „Domku” będzie stała specjalna skrzynka, do której wszystkie dzieci mogą wrzucić laurki dla Mikołaja. Dla autorów najciekawszych prac przewidziano upominki. W Zimowej Osadzie znajdą się także stoiska, na których będzie można spróbować lokalnych smakołyków, napić się gorącej czekolady czy też zakupić ozdoby świąteczne. W klimat świąt wprowadzą również pięknie przystrojone alejki Parku Śląskiego (przy Alei Żyrafy) oraz 15 metrowa choinka, która będzie błyszczeć setkami świateł.

Marsz 700 Mikołajów

Zaplanowano również dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie „Marsz Małych Mikołajów”. 5 grudnia (w godz. 10-11) alejkami Parku Śląskiego przemaszeruje ponad 700 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy. Wydarzenie rozpocznie się przy napisie świetlnym Park Śląski, a zakończy się spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie.

Zimowa Osada Mikołaja będzie czynna: 1 grudnia w godz. 16.30-20, 2 grudnia w godz. 10-18, 3 grudnia w godz. 12-18. Mikołaja będzie można spotkać również w tygodniu: 5 grudnia w godz. 9-18 oraz 6 grudnia w godz. 12 -18. 4 grudnia atrakcja będzie nieczynna.

Zimową Osadę Mikołaja znajdziecie przy Alei Żyrafy w Parku Śląskim w Chorzowie. 

Kategoria: Wydarzenia