„Święta na Starówce” z magicznymi iluminacjami

piątek 15 grudnia 2023
  • „Święta na Starówce - Świąteczny Jarmark w Białej” potrwają trzy dni (fot. mat. prasowe Bielsko-Biała)
    „Święta na Starówce - Świąteczny Jarmark w Białej” potrwają trzy dni (fot. mat. prasowe Bielsko-Biała)
  • W czasie jarmarku na budynkach będzie można podziwiac piękne iluminacje (fot. mat. prasowe Bielsko-Biała)
    W czasie jarmarku na budynkach będzie można podziwiac piękne iluminacje (fot. mat. prasowe Bielsko-Biała)
Kiedy: 
  • piątek 15 grudnia 2023 - niedziela 17 grudnia 2023
Koncerty, spektakle, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz stoiska ze świątecznymi przysmakami – tak zapowiada się jarmark w Bielsku-Białej. Na scenie wystąpi m.in. Kayah. To również parada teatralno-kuglarska, animacje dla dzieci i zabawa na karuzeli.

15-17 grudnia na bielskich placach: na Rynku, pl. Wojska Polskiego i Ratuszowym odbywać się będą „Święta na Starówce - Świąteczny Jarmark w Białej”. Przygotowano mnóstwo atrakcji. Na Rynku przez cały weekend w drewnianych pawilonach sprzedawane będą dania gorące, placki ziemniaczane, grzane napoje, lemoniady, ciasta i ryby. Z kolei na placu Ratuszowym znajdą się stoiska z rękodziełem, ozdobami, piernikami, tradycyjnymi wędlinami i innymi świątecznymi smakołykami. Na budynkach będzie można podziwiać piękne iluminacje świetlne.

Koncerty, dyskoteka i parada

„Święta na Starówce” to również występy lokalnych artystów, „Dyskoteka z Radiem Bielsko”, a także koncert jednej z najbardziej znanych piosenkarek w Polsce – Kayah ze specjalnym światecznym repertuarem (16 grudnia godz. 19). 17 grudnia o godz. 16 ulicami miasta przejdzie teatralno-kuglarska parada „Cali na biało, gdzieniegdzie w kolorze”. Na placu Ratuszowym zlokalizowana będzie Mikołajowa Strefa dla dzieci, gdzie będzie można spotkać Mikołaja, elfy, wziąć udział w animacjach i zabawach. W Ratuszu na najmłodszych będą czekać bezpłatne świąteczne warsztaty (16 i 17 grudnia w godz. 14-18). Świąteczne zajęcia dla młodzieży odbędą się w Punkt 11.

„Święta na Starówce” odbędą się w dniach 15-17 grudnia w Bielsku Białej. Dokładny program znajdziecie na stronie wydarzenia na FB. 

Kategoria: Wydarzenia