Fascynująca wyprawa do Chin

wtorek 30 stycznia 2024
  • Podczas ferii w Kinie Kosmos będzie można zobaczyć m.in. "Dużą rybę i begonię" (fot. mat. organizatora)
    Podczas ferii w Kinie Kosmos będzie można zobaczyć m.in. "Dużą rybę i begonię" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 31 stycznia 2024 - czwartek 8 lutego 2024
Gdzie: Katowice
Podczas ferii zimowych w Kinie Kosmos dzieci zwiedzą azjatycki kontynent. Poznają chińskie animacje, a także język i kulturę jego mieszkańców. Będą opowieści o smokach, zwierzętach, nauczą się chińskich słów. Podczas seansu zobaczą m.in. „Duża ryba i begonia”.

Kino Kosmos podczas ferii zabierze dzieciaki w podróż do Chin. Najmłodsi zobaczą nieznane polskiej publiczności chińskie animacje, a także poznają język i kulturę mieszkańców Państwa Środka podczas warsztatów (obowiązują zapisy). Więcej o atrakcjach przygotowanych przez kino na ferie przeczytacie tutaj.

„Duża ryba i begonia”

Jedną z animacji, jakie będzie można zobaczyć na dużym ekranie jest „Duża ryba i begonia”. Film opowiada o Chun, która żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat, zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych. Film dla dzieci od 10. roku życia.

Film będziecie mogli zobaczyć 31 stycznia o godz. 12.45 (polski dubbing), 3 lutego o godz. 13.30 (polski dubbing) oraz 8 lutego o godz. 14.20 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety są w cenie 16 zł. Animacja dostępna jest również, w wybrane dni lutego, w wersji oryginalnej z polskimi napisami w ramach cyklu „2024. Rok z kinem Azji". Bilety oraz szczegółowy repertuar znajdziecie na filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczynają się 29 stycznia 2024

Dla 570 tys. uczniów z woj. śląskiego 29 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Nie trzeba daleko jechać, by ciekawie i aktywnie spędzić czas. Wśród naszych propozycji znajdziecie półkolonie aktorskie, detektywistyczne, kulinarne, ze sztuką, na trampolinach, na lodowisku, na basenie... i wiele więcej. Zobaczcie.

Ferie na Śląsku - kreatywnie i aktywnie!