Poznaj Dwujęzyczną Szkołę i Przedszkole „English Montessori School”

czwartek 1 lutego 2024
  • W „English Montessori School” dzieciaki uczą się poprzez poznanie i doświadczanie (fot. mat. organizatora)
    W „English Montessori School” dzieciaki uczą się poprzez poznanie i doświadczanie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 2 marca 2024
Gdzie: Katowice
Swobodna komunikacja w języku angielskim, indywidualne podejście do każdego ucznia, nauka, która staje się przyjemnością, bez sztywnych ram i nakazów – to wszystko znajdziecie w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Montessori. Macie okazję przyjrzeć jej się z bliska.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole „English Montessori School” jest istniejącą od prawie 10 lat niepubliczną placówką edukacyjną o profilu anglojęzycznym w Katowicach. Od tego roku w ofercie szkoły jest także wyłącznie anglojęzyczny, międzynarodowy program nauczania - Cambridge, a także program dla licealistów w edukacji domowej. Szkoła powstała z potrzeby serc dwóch matek, które uważały, że skostniały system edukacji nie odpowiada potrzebom dzieci. Dlatego stworzyły nowe miejsce, które ma otulać, inspirować i uczyć.

Nauka czerpiąca z filozofii Montessori

Tradycyjne szkoły oparte są na modelu „fabrycznym” - dzieciom mówi się, co i kiedy mają robić, nacisk położony jest na uczenie się na pamięć, uzyskiwanie dobrych ocen. Dla osób szukających alternatywy szkoła Montessori będzie idealnym wyborem. Dzieciaki uczą się poprzez poznanie, doświadczanie, a także budują świetne relacje nie tylko z rówieśnikami, ale także kolegami i koleżankami w różnym wieku. Nie ma tradycyjnych podręczników, 45 minutowych lekcji z krótkimi przerwami. Tu nauczyciele podchodzą do każdego ucznia indywidualnie i starają się rozwijać jego pasje i zainteresowania.

Dwujęzyczność – lepszy start w przyszłości

Bez względu na to kim zostanie Wasze dziecko, swobodna komunikacja w języku angielski da mu pewność siebie i lepszy start w wyborze życiowej drogi. W „English Montessori School” realizowany jest program nauczania dwujęzycznności. Krótko mówiąc dzieci zdobywają umiejętność posługiwania się dwoma językami. Oprócz nauczycieli języka polskiego w grupach pracują także nauczyciele języka angielskiego-native speakerzy, którzy towarzyszą dzieciom w zabawach, spacerach, podczas zajęć artystycznych i ruchowych. Uczniami szkoły są również dzieci z innych krajów, co również ułatwia posługiwanie się językiem angielskim w codziennych relacjach.

Szkołę będziecie mogli poznać podczas dnia otwartego 2 marca w godz. 9-12. Zapisy przyjmowane są mailowo: contact@englishmontessorischool.pl lub telefonicznie pod numerem: 603425204. Więcej informacji o szkole znajdziecie na stronie www.englishmontessorischool.pl, a także w filmie promocyjnym na YouTube

Szkoła Podstawowa i Przedszkole „English Montessori School” mieści przy ul. Józefa Gallusa 10 w Katowicach (nieopodal kopalni Wujek).

Kategoria: Wydarzenia