Ekologiczne warsztaty i teatrzych kamishibai

czwartek 15 lutego 2024
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. pexels)
    Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. pexels)
Kiedy: 
  • poniedziałek 19 lutego 2024
Gdzie: Sosnowiec
Podczas warsztatów z edukacji globalnej dzieci i rodzice przekonają się, jak ważny jest las. W tematykę wprowadzi ich teatrzyk kamishibai. Najmłodsi wykonają również ciekawą pracę plastyczną.

To już kolejne spotkanie w Zagłębiowskiej Mediatece w ramach warsztatów z edukacji globalnej. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodziców. Tym razem zajęcia będą dotyczyć znaczenia lasów we współczesnym świecie. W tematykę uczestników wprowadzi bajka zaprezentowana w formie teatrzyku kamishibai. Nie zabraknie również drobnej pracy plastycznej. W dniu warsztatów należy przynieść woreczek suchej kaszy lub ryżu. Pozostałe materiały zapewnia organizator.

Warsztaty odbędą się 19 lutego o godz. 17 w Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom 0). Udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów można dokonywać w Dziale Informatorium (poziom 1) lub pod numerem tel. 693 266 411. Kolejne zajęcia odbędą się w marcu i również będą dotyczyły tematyki ekologicznej. Uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich trzech spotkaniach na koniec otrzymają dyplom oraz drobny upominek.

Kategoria: Wydarzenia