„Bieg Kolorowej Skarpety” - zapisz się już dziś!

środa 13 marca 2024
  • Trasa biegu przebiega leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty (fot. archiwum zdjęć FB Fundacja Arka Noego)
    Trasa biegu przebiega leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty (fot. archiwum zdjęć FB Fundacja Arka Noego)
Kiedy: 
  • sobota 23 marca 2024
Gdzie: Katowice
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa możecie wystartować w niezwykłym biegu. Dystans 3, 21 kilometra pokonacie biegnąc, maszerując lub spacerując. Każdy uczestnik może liczyć na medal i parę kolorowych skarpetek. Udział jest bezpłatny.

To już 7. edycja „Biegu Kolorowej Skarpety” w Katowicach. Ideą wydarzenia jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Arka Noego, która w Panewnikach prowadzi Niepubliczną Specjalną Szkołę Podstawową dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowany, w tym osób z zespołem Downa.

Akceptacja i wsparcie

Bieg na stałe wpisał się w działalność Fundacji. „Czekają na niego nie tylko dzieci, ale także grupa sympatyków, dla których ważna jest idea i symbol tego wydarzenia. Tego dnia chcą oni być z nami, bo nas wspierają, szanują i akceptują nasze dzieci” - opowiada Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Zapisy i kolorowe skarpetki

Dystans biegu, którego trasa przebiega leśnymi ścieżkami katowickich Panewnik i Ligoty, wyniesie 3,21 km. Liczba nie przypadkowa - zespół Downa to dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze. Trasę będzie można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. W biegu mogą wziąć udział osoby dorosłe. Nie będzie prowadzonej klasyfikacji, ani pomiaru czasu. Wszyscy pełnoletni uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. W pakietach startowych znajdą się kolorowe skarpetki – symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Formularz zgłoszenia znajdziecie tutaj.

„Bieg Kolorowej Skarpety” odbędzie się 23 marca o godz. 10. Start i meta będą mieścić się przy NSSP Arka Noego (ul. Gromadzka 59). Biuro zawodów będzie otwarte tego dnia od godz. 9. Nie ma wpisowego. Podczas imprezy będą wystawione skarbonki, a dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na obóz wakacyjny uczniów „Arki Noego”. Więcej informacji na stronie Fundacji Arka Noego

Kategoria: Wydarzenia