Pikniki z bebokiem Rajdusiem

czwartek 14 marca 2024
  • W strefie bezpieczeństwa udostępniony zostanie symulator dachowania samochodu (fot. mat. prasowe Miasto Katowice)
    W strefie bezpieczeństwa udostępniony zostanie symulator dachowania samochodu (fot. mat. prasowe Miasto Katowice)
Kiedy: 
  • sobota 16 marca 2024 - niedziela 24 marca 2024
Gdzie: Katowice
Zabawa połączona z wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród atrakcji m.in. miasteczko rowerowe, symulator jazdy skuterem, animacje, dmuchańce. To również okazja, aby przyjrzeć się z bliska wozowi strażackiemu.

„Pikniki z Bebokiem” w marcu będą gościć, aż 4 razy w Katowicach. Imprezy poprowadzi Ireneusz Bieleninik. Podczas pikników będzie można porozmawiać z załogą rajdową. Jarosław i Marcine Szejowie - najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podzielą się wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

W strefie dla dzieci przygotowano rowerowe miasteczko ruchu drogowego oraz symulator jazdy skuterem. Odbędą się również prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowano także strefę animacji, dmuchańce i minidisco. Dodatkowo będzie można przyjrzeć się wozowi bojowo-gaśniczemu oraz sprzętowi policyjnemu. Dla starszych, w strefie bezpieczeństwa udostępniony zostanie symulator dachowania samochodu oraz zderzenia, a chętni będą mogli sprawdzić swoje zdolności wirtualnego poruszania się w alkogoglach. Nie zabraknie również strefy rajdowej.

Pikniki będą odbywać się w godz. 11-16, 16 marca na parkingu przed lodowiskiem Jantor (ul. Nałkowskiej), 17 marca w Parku Kościuszki, 23 marca przy SP nr 59 na os. Tysiąclecia oraz 24 marca w Dolinie Trzech Stawów. Wstęp wolny. Informację znajdziecie na stronie miasta Katowice lub na FB.

Kategoria: Wydarzenia