Palmy na ludowo w Muzeum w Gliwicach

czwartek 14 marca 2024
  • Zajęcia poprowadzą twórczynie ludowe (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum w Gliwicach)
    Zajęcia poprowadzą twórczynie ludowe (fot. archiwum zdjęć FB Muzeum w Gliwicach)
  •  Warsztaty skierowane są do dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty skierowane są do dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 marca 2024
Gdzie: Gliwice
Zbliża się Niedziela Palmowa. Jeżeli chcecie mieć własnoręcznie wykonaną palmę możecie wybrać się na zajęcia z twórczyniami ludowymi. Powstaną palmy z żywych roślin i bibułowych kwiatów. Koszt zajęć to tylko 1 zł od osoby.

Warsztaty tworzenia palm żywieckich w Muzeum w Gliwicach co roku cieszą się dużą popularnością. Zajęcia poprowadzą twórczynie ludowe z Juszczyny, laureatki Nagrody im. Oskara Kolberga - Maria Grzegorek i jej córka - Barbara Wandzel, etnografka – Barbara Rosiek oraz twórca ludowy, artysta-rzeźbiarz – Bronisław Mieszczak. Uczestnicy zrobią palmy z żywych roślin i bibułowych kwiatów, posłuchają o zwyczajach wielkanocnych na Żywieczczyźnie, a także wezmą udział w pokazie tworzenia drewnianych, postnych kołatek i sikawek. Warsztaty skierowane są do dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych odbędą się 16 marca o godz. 11 i 13 w Willi Caro  (ul. Dolnych Wałów 8a) w Gliwicach. Koszt udziału to 1 zł – od osoby. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod numerem tel. 783560006. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia