Nocna eskapada w Ogrodzie

poniedziałek 29 kwietnia 2024
  • Spacer to okazja do poznania wielu gatunków roślin (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie)
    Spacer to okazja do poznania wielu gatunków roślin (fot. archiwum zdjęć FB Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie)
Kiedy: 
  • piątek 10 maja 2024
Gdzie: Mikołów
Niezwykła nocna przygoda w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, podczas której z pomocą ekspertów będzie można przyjrzeć się lokalnej przyrodzie w innym świetle. Zwieńczeniem spaceru będzie ognisko.

Uczestnicy mają do wyboru 3 trasy. Pierwsza to spacer po terenie Ogrodu Żółtego czyli parkowej części ogrodu. Z pomocą przewodnika będzie można poznać bogactwo przyrodnicze tego miejsca, odkrywając nie tylko dobrze znane gatunki, lecz także te, które zwykle pozostają niezauważone. Miejsce zbiórki ul. Sosnowa 5 – dziedziniec budynku głównego. Druga trasa to rzadka okazja do zwiedzenia kolekcji Ogrodu Czerwonego z przyrodnikiem, który pokaże m.in. jak można chronić bioróżnorodność. Zbiórka ul. Grudniowa – altanka przy bramie wejściowej. Ostatnia trasa przebiegać będzie ścieżką edukacyjną oraz w jej pobliżu. Spacer po dzikiej części ogrodu obfitować będzie w gatunki lokalnej przyrody, kwitnące kwiaty, dorodne okazy drzew oraz urokliwe zakątki lasu o naturalnym charakterze. Zbiórka przy ul. Sosnowej 5 - przy bramie głównej Ogrodu. Po nocnym spacerze odbędzie się ognisko. Prowiant i napoje we własnym zakresie.

„Noc w Ogrodzie” odbędzie się 10 maja w godz. 19-21 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie (ul. Sosnowa 5). Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy – należy wypełnić formularz. Wycieczki odbędą się niezależnie od pogody.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W wakacje często szukamy nowych atrakcji na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, bezpłatnych placów zabaw w okolicy. Wśród nich inspirowane naturą, z eksperymentami naukowymi, a także z ciekawą okolicą idealną na spacer i aktywną rekreację.

 

Inspirowane naturą, muzyką, bajkami – jest wiele placów zabaw na Śląsku