Trójkolorowy Orszak Trzech Króli

poniedziałek 5 stycznia 2015
  • Orszak Trzech Króli przemaszeruje ulicami Gliwic (fot. mat. UM Gliwice / A. Ziaja)
    Orszak Trzech Króli przemaszeruje ulicami Gliwic (fot. mat. UM Gliwice / A. Ziaja)
Kiedy: 
  • wtorek 6 stycznia 2015
Gdzie: Gliwice
Trzy grupy, symbolizujące trzy kontynenty: Azję, Afrykę oraz Europę, wyruszą 6 stycznia z różnych punktów Gliwic, by spotkać się na rynku i pokłonić Dzieciątku Jezus.

Orszak Trzech Króli, który wyruszy o godz. 15 z trzech różnych miejsc Gliwic, ma upamiętnić podróż Mędrców ze Wschodu do Betlejem. Będzie też świetną okazją do spędzenia święta w gronie rodziny, a dla dzieci - żywą lekcją religii.

Każda z trzech grup, prowadzona przez jednego Króla, będzie miała swój dominujący kolor. Maszerujący w orszaku spod kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Daszyńskiego 2) proszeni są o założenie żółtych elementów stroju, członkowie grupy startującej spod kościoła św. Michała Archanioła (ul. Krzywoustego 1) – czerwonych, natomiast wśród wyruszających z ul. Barlickiego ma dominować barwa niebieska.
Wszystkie grupy spotkają się na gliwickim Rynku, gdzie pokłonią się Jezuskowi, leżącemu w stajence przy ratuszu. Tam też zagrają zespoły Dotyk Boga oraz Filip i Ryszard. Od godziny 17 do wspólnego kolędowania zaprasza Stacja Artystyczna Rynek przy Rynku 4-5.

Kategoria: Wydarzenia