Czy Ludwika Mieroszewska słuchała płyt? Prima aprilis w muzeum

piątek 27 marca 2015
  • W prima aprilis zwiedzający Muzeum Zagłębia muszą dokładnie przyglądać się eksponatom, bo wśród nich będą takie, które nie powinny się tam znaleźć (fot. mat. organizatora)
    W prima aprilis zwiedzający Muzeum Zagłębia muszą dokładnie przyglądać się eksponatom, bo wśród nich będą takie, które nie powinny się tam znaleźć (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 1 kwietnia 2015
Gdzie: Będzin
Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza 1 kwietnia na primaaprillisowe zwiedzanie Pałacu Mieroszewskich. Dzieci będą musiały wykazać się czujnością i znaleźć na wystawach eksponaty, nie pasujące do pozostałych.

Czy żyjąca w XIX wieku Ludwika Mieroszewska mogła słuchać muzyki z płyt winylowych? Czy mieszkańcy łużyckiej osady używali zapałek? Dzieci nie mogą dać się zmylić, bo dla najbardziej spostrzegawczych przewidziano upominki.
Na uczniów szkół podstawowych czekać będą też konkursy, gry, zagadki, zabawa w prawdę i fałsz, „muzealne kalambury”, w których konieczna będzie znajomość dawnej broni, a także inne zadania związane z eksponatami, układanie puzzli czy rozszyfrowywanie starego dokumentu.

Primaaprlilisowe zajęcia zaplanowano, oczywiście, 1 kwietnia na godz. 10.

Kategoria: Wydarzenia