Na rolkach i rowerach wokół Pogorii

poniedziałek 31 sierpnia 2015
  • W V Dębowym Maratonie Rolkowo-Rowerowym mogą wziąć udział całe rodziny, obowiązkowo w kaskach (fot. mat. organizatora)
    W V Dębowym Maratonie Rolkowo-Rowerowym mogą wziąć udział całe rodziny, obowiązkowo w kaskach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 13 września 2015
V Dębowy Maraton Rolkowo-Rowerowy to propozycja dla rodzin, które lubią aktywność. Dystans trasy rolkowej, poprowadzonej wokół Pogorii III, wyniesie 5,5 kilometra. Na rowerzystów czeka 30 kilometrów, wytyczone w pobliżu wszystkich czterech Pogorii.

Około 8 kilometrów trasy rowerowej stanowić będzie asfalt, na pozostałym odcinku podłoże będzie urozmaicone – ścieżki leśne, piach, błoto. Start i metę obu wyścigów wyznaczono przy plaży na Pogorii III. Rolkarze rozpoczną zmagania o godz.11, a rowerzyści o godz. 13. Wyścig jest przeznaczony zarówno dla drużyn dwuosobowych jak i osób startujących indywidualnie na rolkach lub rowerach. W przypadku drużyn jeden z zawodników będzie jechał na rolkach, a drugi na rowerze.
Maraton zaplanowano 13 września, a zgłoszenia internetowe przyjmowane są do 4 września pod adresami www.csir.pl i www.sts-timing.pl.
Zapisy prowadzone będą także 12 i 13 września w biurze zawodów. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16. roku życia (w przypadku osób niepełnoletnich prawny opiekun podpisuje zgodę na udział w zawodach).
Młodsze dzieci też nie będą się nudzić. Dla nich zaplanowano wyścig na rowerach oraz warsztaty rolkowe i rowerowe. Uczestnicy maratonu muszą wnieść opłatę startowej w wysokości 40 zł (posiadacze karty „Dąbrowska Rodzinka” i „Dąbrowska Rodzinka Plus” zapłacą odpowiednio 30 zł i 20 zł od osoby). Osoby powyżej 70. roku życia zwolnione są z opłaty startowej

Głównym organizatorem V Dębowego Maratonu Rolkowo-Rowerowego jest dąbrowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Każdy uczestnik ma obowiązek startu w kasku ochronnym.

Kategoria: Wydarzenia