Chłopiec z Gliwic

poniedziałek 4 kwietnia 2016
  • "Chłopiec z Gliwic" to spektakl nawiązujący do prawdziwego wydarzenia jakie miało miejsce w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
    "Chłopiec z Gliwic" to spektakl nawiązujący do prawdziwego wydarzenia jakie miało miejsce w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 kwietnia 2016 - niedziela 17 kwietnia 2016
Gdzie: Gliwice
Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na niezwykły spektakl, w którym tłem dla bohaterskich czynów i pomysłowych forteli będzie autentyczne wydarzenie z historii Gliwic.
Taki historyczny spektakl to ciekawa propozycja dla wszystkich gliwiczan, choć historia szewczyka Przemko i jego towarzyszki Jadwigi zainteresuje wszystkich widzów. Spektakl „Chłopiec z Gliwic” to opowieść pełna zwrotów akcji, zaskakujących sytuacji i dowcipnych dialogów. Opiera się na autentycznym wydarzeniu, które miało miejsce w 1626 roku. Wtedy to duński hrabia Ernest von Mansfeld ze swym wojskiem staje pod Gliwicami, żądając poddania miasta, lecz gliwiczanie nie mają zamiaru mu ulec. Dwoje przyjaciół pokona wroga dzięki sprytowi i czyjejś „maleńkiej” pomocy.
 
„Chłopiec z Gliwic” to spektakl dla dzieci od 5 roku życia. Przedstawienia odbędą się 16 i 17 kwietnia o godz. 15.30 oraz 17.00. Bilety w cenie 15 i 10 zł.
Kategoria: Wydarzenia