Wyścig z makaronem i sztafeta na festiwalu pływania

czwartek 7 kwietnia 2016
  • Festwial pływania to impreza promująca naukę pływania wśród dzieci (fot. mat organizatora)
    Festwial pływania to impreza promująca naukę pływania wśród dzieci (fot. mat organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 15 kwietnia 2016
Gdzie: Będzin
Na będzińskim basenie odbędzie się festiwal pływania dla dzieci. Impreza zorganizowana zostanie w ramach kampanii „Radość z pływania” marki Kinder + Sport, nawiązującej do inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, popularyzujące naukę pływania wśród najmłodszych.

Dzięki rozmaitym zabawom w wodzie, dzieci przekonają się, że nauka pływania może być frajdą. Wśród festiwalowych konkurencji zaplanowano m.in. sztafetę wahadłową w koszulkach, pływanie w parach z makaronem i piłką, zbieranie ping-pongów do hula-hop czy zabawę w ratowników.

Festiwal adresowany do uczniów klas 1-3 odbędzie się 15 kwietnia na basenie przy ul. Siemońskiej 13. Zawodników zgłaszać można do dnia 13 kwietnia pisząc na adres: tulicka@makstour.pl lub telefonicznie 604-166-777, podając: imię i nazwisko, rocznik, konkurencję, w której uczestnik będzie brał udział. Każdy zawodnik powinien w dniu zawodów posiadać dokument potwierdzający datę urodzenia.

Rodzice, dziadkowie, znajomi i nauczyciele zaproszeni są na trybuny. Każdy otrzyma gadżety do kibicowania. Regulamin festiwalu dostępny jest na stronie www.osir.bedzin.pl. Organizatorem imprezy jest Kinder + Sport przy współpracy UKS „Dragon” i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

Każdy uczestnik dostanie dyplom i opaskę silikonową. Na zwycięzców poszczególnych konkurencji czekają atrakcyjne nagrody.

Kategoria: Wydarzenia