Spotkania z autorem książek dla dzieci

środa 6 lipca 2016
  • Warsztaty „Zaklęte w słowach” poprowadzi Michał Zawadka, autor książek dla dzieci (fot. archiwum zdjęć Michała Zawadki na Facebooku)
    Warsztaty „Zaklęte w słowach” poprowadzi Michał Zawadka, autor książek dla dzieci (fot. archiwum zdjęć Michała Zawadki na Facebooku)
Kiedy: 
  • środa 13 lipca 2016
Gdzie: Sosnowiec
Czy Wasze pociechy lubią książki Michała Zawadki? Teraz będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z autorem oko w oko podczas warsztatów literackich organizowanych w bibliotece.

Dzięki inscenizowanej historii pisma i komunikacji dzieci wybiorą się w porywającą, interaktywną podróż, podczas której zapolują na mamuta i węglem stworzą jaskiniowe opowieści, poznają faraonów i pierwsze biblioteki, odkryją tajemnice alfabetu, będą pisać pismem kipu, zamienią się w indiańskie plemię czarujące ogniem, dowiedzą się też czego 2000 lat temu dokonał chiński włókiennik. Te pełne wrażeń zajęcia tematyczne poprowadzi autor książek dla dzieci Na dodatek zrobią te wszystkie rzeczy razem z autorem książek dla dzieci („Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” czy „Mądrość z natury”) Michał Zawadka. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu książek Michała Zawadki w bardzo atrakcyjnych cenach (20, 24, 35 zł).

Warsztaty „Zaklęte w słowach” odbędą się w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu „Bibliosfera” przy ul. Kalinowej, 13 lipca o godz. 11. Udział w nich jest bezpłatny i nie wymaga zapisów, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Organizator warsztatów zastrzega sobie prawo do zamknięcia imprezy w przypadku zbyt dużej frekwencji.

Impreza stanowi część projektu MBP „Tam i z powrotem, czyli literacki wehikuł przygód”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.

 

Kategoria: Wydarzenia