Dom dla owadziej rodziny

wtorek 20 września 2016
  • Finisaż wystawy w Willi Caro będzie okazją do stworzenia domków dla owadów (fot. mat. organizatora)
    Finisaż wystawy w Willi Caro będzie okazją do stworzenia domków dla owadów (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 24 września 2016
Gdzie: Gliwice
Owady to mistrzowie projektowania. Będzie się można o tym przekonać podczas finisażu wystawy „Architekci, artyści, zabójcy i grabarze” w gliwickiej Willi Caro. Warsztaty z tej okazji poprowadzą architekci z Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Zbliża się jesień, a wraz z nią pierwsze mgły i przymrozki. Owady ciężko pracowały od wiosny: pomagały rolnikom w sadach i na polach, zapylając rośliny, które stanowią nasze pożywienie. Teraz muszą przygotować się na odpoczynek, a my możemy pomóc im przetrwać zimę. Zadaniem uczestników warsztatów będzie wymyślenie, zaprojektowanie i wykonanie domu dla rodziny owadów - mówi Aleksander Krajewski, prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Wstępem do warsztatów będzie pogadanka, której słuchacze poznają przykłady domów owadów i podobieństwa między nimi a domami ludzi. Dowiedzą się również, na czym polega projektowanie i praca architekta.

Warsztaty będą towarzyszyć finisażowi wystawy, poświęconej dorobkowi naukowemu przyrodnika Jean’a Henri Fabre’a”, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku.

Zajęcia, adresowane do dzieci powyżej lat sześciu i osób dorosłych, odbędą się 24 września przy ul. Dolnych Wałów 8a. Zaplanowano je w dwóch turach: o godz. 10 i 13. 

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 783 560 006. Koszt uczestnictwa wynosi 1 zł.

Kategoria: Wydarzenia