Przyjeżdża naukobus z Centrum Nauki Kopernik

środa 16 sierpnia 2017
  • Naukobus to mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernika (fot. mat. organizatora)
    Naukobus to mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernika (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 17 sierpnia 2017 - piątek 18 sierpnia 2017
Mobilne laboratorium z interaktywną wystawą przygotowaną w warszawskim Centrum Nauki Kopernik jeździ po Polsce od zeszłego roku. Wreszcie dotrze także na Śląsk i Zagłębie.

Projekt mobilnej wystawy wożonej przez naukobus zakłada połączenie nauki i zabawy, którą koordynują animatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Adresowany jest przede wszystkim do dzieci.

17 sierpnia laboratorium na kółkach zaparkuje przed Zespołem Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach przy al. Niepodległości 53. Przywiezione przez niego eksponaty będzie można oglądać od godz. 9 do 15 w siedzibie szkoły. Zwiedzające osoby dowiedzą się m.in. jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, a także spróbują oszukać swoje zmysły.

Następnego dnia naukobus zawita do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zaproszone są do Audytorium D tej uczelni w godz. od 12 do 18. Wcześniej powinny się zapisać, wypełniając kwestionariusz na stronie www.wsb.edu.pl/naukobus.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kategoria: Wydarzenia