Święto książek dla dzieci

niedziela 10 września 2017
  • To już 24. edycja Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (fot. MBP Oświęcim - zeszłoroczna gala)
    To już 24. edycja Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (fot. MBP Oświęcim - zeszłoroczna gala)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • środa 27 września 2017 - piątek 29 września 2017
Gdzie: Oświęcim
Święto Książki Dziecięcej to wydarzenia towarzyszące 24. Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Spotkania autorskie, projekcie filmowe i warsztaty czekają na wszystkich miłośników literatury.

W dniach 27-29 września w oświęcimskiej Bibliotece spotkacie mnóstwo książek, ich autorów i innych miłośników literatury dla dzieci. W ramach Święta przygotowano szereg atrakcji, w których udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

Wśród pisarzy i ilustratorów, którzy spotkają się z dziećmi znajdą się: Ola Cieślak, Marcin Pałasz, Marianna Oklejak, Barbara Gawryluk, Katarzyna Nawratek, Andrzej Marek Grabowski oraz Marcin Szczygielski. W Kinie Planet Cinema w Oświęcimiu będzie można obejrzeć filmy dla dzieci oparte na klasycznych powieściach. Wejściówki na „Awanturę o Basię” i „Szatana z VII klasy” można odebrać w dziale promocji Biblioteki. W programie znajdziecie również Otwartą Koziołkową Strefę Literacką, zajęcia plastyczne i trzydniowy kiermasz książek.

29 września o godz. 11 odbędzie się uroczysta Gala wręczenia 24. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, w trakcie którego dla dzieci przygotowano konkurs niespodziankę oraz spektakl.
 Szczegółowy program znajdziecie na stronie Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI Oświęcim

Kategoria: Wydarzenia