Śląskie święto czytelników

czwartek 2 listopada 2017
  • Śląskie Targi Książki w Katowicach odbędą się po raz trzeci (fot. mat. slaskczyta.pl)
    Śląskie Targi Książki w Katowicach odbędą się po raz trzeci (fot. mat. slaskczyta.pl)
Kiedy: 
  • piątek 10 listopada 2017 - niedziela 12 listopada 2017
Gdzie: Katowice
Trzecie Śląskie Targi Książki to weekend pełen atrakcji dedykowanych czytelnikom w każdym wieku. Wsród prelekcji, stoisk i spotkań autorskich znajdą coś dla siebie rodzice i dzieci.

Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 10-12 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Oglądając stoiska z nowościami wydawniczymi nie zapomnijcie o ciekawych warsztatach i zabawach przygotowanych dla dzieci w różnym wieku. Maluszki będą mogły posłuchać bajek i zajrzeć na Ostry Dyżur Literacki. Starszaki dowiedzą się przed jakimi dylematami stoi tłumacz zajmujący się przekładem imion i nazw bohaterów z książek. W programie znajdziecie też warsztaty ilustratorskie, typoliterackie zajęcia rodzinne, spotkania odkrywające przed młodymi czytelnikami magię słowa i motywujące do działania.

Łowcy autografów będą mieli okazję spotkać się z Michałem Rusinkiem, Beatą Ostrowicką, Nikolą Kucharską, Anną Sakowicz, Martą Szloser, Martą Fox, Katarzyną Pakosińską, Idą Pierelotkin czy Arturem Pacułą.

Warto zapoznać się ze szczegółowym programem Targów, które są nie tylko okazją do zrobienia książkowych zakupów w atrakcyjnych cenach, ale też szansą na poznanie ciekawych ludzi i odkrycie nowych zainteresowań.

W piątek i sobotę Śląskie Targi Książki będą czynne od 10 do 18, a w niedzielę w godz. 10-17. Wstęp wolny.

Równolegle ze Śląskimi Targami Książki w tym samym terminie w MCK w Katowicach odbywają się Śląskie Targi Sportów i Rekreacji WIATR i WODA.

Kategoria: Wydarzenia