Odkryjecie oblicza literatury i jej odbicia w różnych dziedzinach kultury – teatrze, filmie, muzyce i sztuce, również podczas zabawy z najbardziej popularnymi klockami na świecie.
- 17 października 2022 - 23 października 2022
Ponad 160 wystawców z całej Polski, książkowe premiery i bestsellery, spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje, wymiana książek oraz atrakcje dla dzieci – tak zapowiadają się Targi Książki w Katowicach.
Odkryjecie oblicza literatury i jej odbicia w różnych dziedzinach kultury – teatrze, filmie, muzyce i sztuce, również podczas zabawy z najbardziej popularnymi klockami na świecie.
Dzieciaki będą mogły spotkać się z sympatycznym Jeżem Nikosiem i autorką jego przygód – Katarzyną Majzel-Pośpiech. Nie zabraknie niespodzianek. Po spotkaniu odbędzie się przedstawienie teatralne „Cyrk Bobas”.
To największy na Śląsku kiermasz kulturalny o charakterze charytatywnym. Założenie jest proste – wybieracie dla siebie książki, gry, płyty itp., a w zamian do puszek wrzucacie datki. Wydarzenie to również spotkania autorskie, ciekawe warsztaty i animacje.
Coś dla fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu. Wśród atrakcji: spotkania autorskie, koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, sesja gier RPG, konkursy, planszowisko oraz pokazy filmowe.
Ponad 90 wystawców, spotkania autorskie, nowości wydawnicze i niezwykli goście m.in. prof. Jerzy Bralczyk czy laureat nagrody Nike Zbigniew Rokita – tak zapowiadają się Targi Książki w Katowicach. Nie zabraknie literatury dziecięcej.
Wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z kwarantanną społeczną Empik otworzył swoją bazę. Przez dwa miesiące będzie można bezpłatnie korzystać z ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków, a także słuchowisk i podcastów.
Nie lada gratka dla fanów komiksów - obrazkowe opowieści, warsztaty kreatywne, spotkania z autorami, rozmowy z Olą Hamkało, Łukaszem Orbitowskim i Michałem Śledziem Śledzińskim. To wszystko na targach „Niech żyje komiks i ilustracja” .
W święto mam, możecie całą rodziną wybrać się do kina na przedpremierowy pokaz filmu „Dzień czekolady” w reżyserii Jacka Piotra Bławuta, na podstawie bestsellerowej książki Anny Onichimowskiej. Projekcji będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami filmu i autorką książki.
O tym, że w każdej rzeczy bajka śpi – dzieci będą mogły porozmawiać z Alojzym Lysko. Zaprosi on najmłodszych do świata mitologii śląskiej. Będą opowieści o okolicznych duszkach i straszkach, a także o dawnych wierzeniach Ślązaków.
Już nie długo młodzi fani twórczości Barbary Gawryluk, będą mogli spotkać się z nią osobiście. To autorka książek dla dzieci, których bohaterami są często zwierzęta. Pracuje również jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W swoim programie zachęca do czytania dobrych książek dzieciom.
Czym są picturebooki dowiecie się podczas niezwykłych warsztatów plastycznych. Poprowadzi je Krzysztof Stręcioch – autor książki „Dom cioci Lusi”. Uczestnicy spotkania stworzą również własne ilustrowane książki.
Trzecie Śląskie Targi Książki to weekend pełen atrakcji dedykowanych czytelnikom w każdym wieku. Wsród prelekcji, stoisk i spotkań autorskich znajdą coś dla siebie rodzice i dzieci.
Strony |