Letnia Akademia Muzyczna

środa 27 czerwca 2018
  • Wakacyjne spotkania z muzyką w Filharmonii to niezwykła okazja do zapoznania dziecka z tym wyjątkowym miejscem (fot. mat. organizatora)
    Wakacyjne spotkania z muzyką w Filharmonii to niezwykła okazja do zapoznania dziecka z tym wyjątkowym miejscem (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 1 lipca 2018
  • sobota 7 lipca 2018
Gdzie: Katowice
Wakacyjny program dla dzieci przygotowała Filharmonia Śląska. Letnia Akademia Muzycznego Smaku przeniesie młodych słuchaczy w świat muzyki z filmowych bajek, jak „Shrek”, „Reksio”, „Król lew”.
W lipcu na estradzie pojawi się Crystal String Quartet. Przewodniczką po królestwie dźwięków będzie Barbara Badura. Dzieci wysłuchają muzyki z filmowych bajek. Koncert odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej. Występ odbędzie się 1 lipca o godz. 15.
 
Po filmowych przebojach na rodzinnych spotkaniach Akademii zostaną przypomniane piosenki z wierszy Juliana Tuwima, Kazimiery Iłłakowiczówny czy Janiny Porazińskiej. Dla starszych będą ogniste czardasze śpiewane i grane na skrzypcach. Spotkanie poprowadzi Jolanta Schmidt. Występ odbędzie się 7 lipca o godz. 15.
 
Letnia Akademia Muzycznego Smaku to doskonała okazja do wspólnej zabawy z muzyką. Ceny biletów: 1 zł - dzieci do lat 6, 5 zł – dzieci od 6 lat, 15 zł – dorośli. Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego mieści się przy ulicy Sokolskiej 2 w Katowicach.
Kategoria: Wydarzenia