Wakacje z Baltazarem i karaluchami

poniedziałek 25 czerwca 2018
  • Warsztaty to dobry pomysł na ciekawe spędzenie wakacji w mieście (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty to dobry pomysł na ciekawe spędzenie wakacji w mieście (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 27 czerwca 2018 - piątek 31 sierpnia 2018
Gdzie: Gliwice
Gamę ciekawych warsztatów w wakacje przygotowało Muzeum w Gliwicach. Szklane karaluchy, uczta Baltazara czy warsztaty pozłotnicze to niektóre z nich.
Warsztaty rozpoczną się 27 czerwca i potrwają do końca wakacji. Dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Jak sprawdza się szkło, jako materiał artystyczny dowiedzą się w Willi Caro. Zobaczą przepiękne szklane karaluchy i zrobią broszkę z modeliny. Tajemnicę „Uczty Baltazara”, obrazu babilońskiego króla, rozwiążą starsi uczestnicy warsztatów. Lekcja historii zostanie połączona z tajnikami kompozycji. Będzie można również poznać historię „Doktora o Niewymawialnym Nazwisku”. Technikę złocenia przybliży konserwator zabytków. W Zamku Piaskowym dzieci odwiedzą wystawę archeologiczną, na której poznają mamuty, leniwce czy lwy jaskiniowe. Na innych zajęciach będzie można dowiedzieć się o historii gliwickiego herbu oraz pszczelarstwa. Z kolei na oddziale Odlewnictwa Artystycznego dzieci będą mogły stworzyć miniaturowe repliki eksponatów.
 
Każde zajęcia połączone są z warsztatami. Szczegółową rozpiskę znajdziecie na stronie muzeum. Wstęp to 1 zł. Zapisy pod numerem tel. 783 560 006.
Kategoria: Wydarzenia