Naukobus przyjedzie na Śląsk

środa 1 sierpnia 2018
Kiedy: 
  • poniedziałek 6 sierpnia 2018 - wtorek 7 sierpnia 2018
  • czwartek 16 sierpnia 2018 - piątek 17 sierpnia 2018
20 mobilnych, interaktywnych stacji badawczych z mnóstwem naukowych zagadek jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość i bawi. Już niedługo Naukobus zawita na Śląsk.

Do przygody z nauką zaprasza warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Każda wizyta Naukobusa trwa 2 dni. Dzięki niemu dzieci mają możliwość samodzielne poeksperymentować i dostrzec emocjonującą stronę nauki. Samodzielnie odkryją prawa i zasady, które rządzą światem.

Siadając na wirującym krześle dzieci dowiedzą się jak działa teoria zachowania momentu pędu. Będzie również możliwość przetestowania uwięzionej piłki, kuli plazmowej, półkul magdeburskich. Anatomię człowieka przybliży trójwymiarowy model. Dzięki „Poradnikowi młodego naukowca” dzieci będą mogły również kontynuować naukę poprzez zabawę w domu.

Naukobus będzie stacjonował 6 sierpnia w godz. 10-18 oraz 7 sierpnia w godz.8-14 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach (ul. 3 Maja 36 D). 16 sierpnia mobilne laboratorium zobaczymy w godz. 10-18 i 17 sierpnia 8-14 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu (ul. Piastowska 1). W tej miejscowości organizatorzy umożliwią wcześniejszą rezerwację na stronie.

Wystawę w wybranych godzinach bezpłatnie mogą oglądać zarówno dzieci, jak i dorośli. Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie” realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki.

Kategoria: Wydarzenia