Przejażdżka zabytkową baną

czwartek 16 sierpnia 2018
  • W dobie samochodów, przejażdżka nawet zwykłym tramwajem dla wielu dzieci to frajda. Przejażdżka zabytkową baną z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem (fot. strona www Tramwajowej Linii Turystycznej)
    W dobie samochodów, przejażdżka nawet zwykłym tramwajem dla wielu dzieci to frajda. Przejażdżka zabytkową baną z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem (fot. strona www Tramwajowej Linii Turystycznej)
Kiedy: 
  • środa 1 sierpnia 2018 - niedziela 30 września 2018
Podróż w czasie z tramwajem 23 to nie lada gratka dla miłośników starych pojazdów. Zabytkowy tabor pochodzi z 1953 roku. Przejażdżka może być ciekawym punktem weekendowej wycieczki do Parku Śląskiego lub centrum Katowic.

Niezapomniana podroż tramwajem sprzed pół wieku to oderwanie od codziennej rzeczywistości. Tu czas płynie wolniej, rozbrzmiewa melodyjny ton dzwonka i odżywają wspomnienia. Dla dzieci podróż innym środkiem transportu to na pewno ciekawa przygoda. Nie spotykane na co dzień pojazdy zainteresują nas nie tylko wnętrzem, ale i obsługą konduktorską oraz motorniczą. Poza składem zabytkowych wagonów (kursuje w niedzielę i święta), na linii można spotkać dwa inne historyczne wozy z 1967 oraz 1975 roku.

Trasa i rozkład jazdy

Tramwajowa Linia Turystyczna kursuje co roku w letnie soboty, niedziele i święta. Jej trasa prowadzi przez centrum Katowic oraz w sąsiedztwie Parku Śląskiego (start Zajezdnia Zawodzie w Katowicach - koniec Stadion Śląski Chorzów). Rozkład jazdy z oznaczeniem, jakim pojazdem będziecie podróżować znajdziecie na stronie Tramwajowej Linii Turystycznej lub KZKGOP.

Bilet i w drogę

Do przejazdu upoważniają bilety KZK GOP. Możemy je nabyć również u konduktora, który dba o bezpieczeństwo pasażerów oraz kasuje bilety. Linia 23 będzie kursowała do 30 września.

Kategoria: Wydarzenia