Tramwajem, hulajnogą i na desce - do celu

piątek 24 sierpnia 2018
  • Gra miejska to świetny sposób na kreatywną zabawę w plenerze (fot. mat. organizatora)
    Gra miejska to świetny sposób na kreatywną zabawę w plenerze (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 26 sierpnia 2018
Gdzie: Katowice
W Katowicach odbędzie się rodzinna gra miejska szlakiem dźwięków i nut. Zadanie jest jedno: nieważne czym, ważne, by dotrzeć do celu. Po drodze, na uczestników zabawy czekać będą liczne zagadki i zadania do wykonania.

Katowice należą do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki, więc na pewno w tej grze przyda się muzyczna wiedza i znajomość miejsc w których odbywa się np. Rawa Blues czy Tauron Nowa Muzyka. W grze wykorzystywane będą elementy przestrzeni miejskiej. Aby dotrzeć do mety należy przemieszczać się chodząc, biegając lub jeżdżąc na własnych hulajnogach, deskorolkach czy rowerach. Mogą to być również rowery miejskie czy komunikacja autobusowa lub tramwajowa. Gra polega na znajdowaniu kolejnych punktów na mapie, gdzie czekają zadania do wykonania. W grze liczy się czas i precyzja, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Zespół może się składać z 2-5 osób, należy zarejestrować się tutaj i stawić na starcie na katowickim Rynku (Plac nad Rawą), w niedzielę, 26 sierpnia, przed godz. 15, aby potwierdzić udział w grze (start o godz. 15). Najlepsze zespoły otrzymają m.in. gry planszowe, gadżety muzyczne, ze śląskim dizajnem i inne niespodzianki. Planowane zakończenie imprezy - godz. 18.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia