Teatralna opiekunka

czwartek 7 lutego 2019
  • Podczas gdy dzieci będą się dobrze bawić z opiekunką, rodzice będą mogli obejrzeć słynny "Tramwaj zwany pożądaniem" (fot. Michał Ramus)
    Podczas gdy dzieci będą się dobrze bawić z opiekunką, rodzice będą mogli obejrzeć słynny "Tramwaj zwany pożądaniem" (fot. Michał Ramus)
Kiedy: 
  • niedziela 17 lutego 2019
Gdzie: Gliwice
Chcesz wybrać się do teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Zabierz je ze sobą i zostaw pod opieką teatralnej opiekunki. W czasie, gdy pociecha będzie brała udział w ciekawych warsztatach, rodzice będą mogli obejrzeć spektakl, którego filmowa ekranizacja otrzymała aż 4 Oscary.

Teatr Miejski w Gliwicach wychodzi naprzeciw rodzicom. Podczas spektaklu dla dorosłych, dzieci można pozostawić pod opieką teatralnej niani.

Warsztaty teatralne

Dzieci będą uczestniczyć w warsztatach „Poznaj sekrety teatru”. Zajęcia to zagadki, nauka teatralnych zabaw i mnóstwo ciekawostek związanych z pracą w teatrze. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-11 lat i są bezpłatne. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39 lub e-mailem: bow@teatr.gliwice.pl. Dostępność miejsc ograniczona (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tramwaj zwany pożądaniem

Najbliższy spektakl w ramach projektu „Teatralna Opiekunka” to „Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa, w reż. Jacka Jabrzyka. Sztuka od kiedy miała premierę na Broadwayu, nie schodzi z teatralnych scen. Jego filmowa ekranizacja otrzymała cztery Oscary i nie ma chyba kraju, w którym „Tramwaj…” nie byłby pokazywany. Nasze ludzkie żądze – cielesności, miłości, władzy – okazują się być dojmująco aktualne, niezależnie od czasu i kontynentu.

Spektakl będzie można zobaczyć 17 lutgo o godz. 18 na Dużej Scenie w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat). Bilety można zakupić na stronie teatru.

 

Kategoria: Wydarzenia