Zakopower na Starówce

piątek 7 grudnia 2018
  • Gwiazdą tegorocznych Świąt na Starówce będzie Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower (fot. archiwum zdjęć na fanpage'u zespołu na Fb)
    Gwiazdą tegorocznych Świąt na Starówce będzie Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower (fot. archiwum zdjęć na fanpage'u zespołu na Fb)
Kiedy: 
  • piątek 14 grudnia 2018 - niedziela 16 grudnia 2018
Świąteczna atmosfera zawita na bielską Starówkę – koncerty kolęd, kiermasz rękodzieła i regionalnego jedzenia. Najmłodsi będą mogli poszaleć na bezpłatnej karuzeli lub wziąć udział w ciekawych warsztatach. Gwiazdą tegorocznego wydarzenia będzie zespół Zakopower.

Święta na Starówce to trzydniowe wydarzenie. Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Jak co roku na placu stanie wielka choinka, pod którą nie może zabraknąć pamiątkowego zdjęcia.

Kiermasz rękodzieła i festiwal dobrego jedzenia

Na stoiskach będzie można znaleźć wyroby regionalne, w tym beskidzkich twórców ludowych. To dobra okazja do zakupu ręcznie wykonanych ozdób świątecznych oraz prezentów, takich jak biżuteria, ceramika, wyroboby ze skóry, filcu oraz szkła. Nie zabraknie ekologicznych kosmetyków.  W świątecznej atmosferze będzie można spróbować, jak i zakupić potrawy i napoje regionalne.

Zakopower i koncerty kolęd

Gwiazdą wydarzenia będzie występ Sebastiana Karpiel–Bułecki z zespołem Zakopower (14 grudnia godz. 18). Podczas trwania jarmarku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Dzieci ucieszy występ Cioci Tuni i Zespołu Włóczykije.

Mikołaj, pierniczki i karuzela

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których dzieci będą mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką będzie częstował najmłodszych słodyczami.

Wydarzenie to również możliwość zobaczenia pięknych ozdób świątecznych i oświetlenia centrum Bielska-Białej. Święta na Starówce odbędą się 14, 15 i 16 grudnia. Jarmark czynny będzie w piątek w godz. 15-20, a w sobotę i niedzielę w godz. 12-20.

Więcej przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje