Orszak Trzech Króli w Czeladzi

środa 2 stycznia 2019
  • Trzy orszaki przemaszerują ulicami Czeladzi, by wspólnie spotkać się na kolędowaniu w "Elektrowni" (fot. mat. organizatora)
    Trzy orszaki przemaszerują ulicami Czeladzi, by wspólnie spotkać się na kolędowaniu w "Elektrowni" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 6 stycznia 2019
Gdzie: Czeladź
Kolorowe korowody przejdą ulicami Czeladzi. Na to barwne wydarzenie można przyjść np. z papierową koroną na głowie lub w przebraniu anioła – do czego zachęcają organizatorzy.

Orszaki Trzech Króli w Czeladzi wyruszą 6 stycznia z trzech parafii. Pierwszy orszak ruszy spod kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika  po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 10. Drugi - spod kościoła pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika po mszy świętej, która również rozpocznie się o godz. 10. Początkiem trzeciej trasy będzie kościół pw. św. Mateusza Apostoła, w którym nabożeństwo rozpocznie się o godz. 10.30. Punktem docelowym dla wszystkich trzech orszaków będzie Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, przy ul. Dehnelów 45, gdzie o godz. 12 odbędzie się koncert kolęd.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia