Zimowa przygoda z aktorstwem

środa 16 stycznia 2019
  • Spektakl pt. „Niezwykły lot pilota Pirxa” można oglądać w Teatrze Miejskim w Gliwicach od 21 do 27 lutego (fot. mat. organizatora)
    Spektakl pt. „Niezwykły lot pilota Pirxa” można oglądać w Teatrze Miejskim w Gliwicach od 21 do 27 lutego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 11 lutego 2019 - środa 27 lutego 2019
Gdzie: Gliwice
Warsztaty teatralne to ciekawa propozycja na spędzenie ferii w mieście. Dzieci na zajęciach poznają tajniki sztuki aktorskiej i stworzą swój własny minispektakl. Podczas ferii na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach będzie można również zobaczyć - „Niezwykły lot pilota Pirxa”.

Warsztaty teatralne to świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, przełamanie nieśmiałości, rozwinięcie swoich talentów i możliwość poznania nowych ludzi. Ferie to również doskonała okazja do zobaczenia ciekawego spektaklu. Z pewnością jest nim „Niezwykły lot pilota Pirxa” na podstawie opowiadań Stanisława Lema.

Ferie w teatrze

Uczestnicy przez 5 dni będą zgłębiać tajniki aktorstwa, a efektem będzie ich własny minispektakl w nurcie teatru ruchu. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kostrzewa - aktorka, choreografka i pedagożka teatru. Koszt udziału w zajęciach to 100 zł. Warsztaty odbędą się od 11 do 15 lutego w godz.10-13 dla dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Od 18 do 22 lutego w godz. 10-13 swoich sił w aktorstwie mogą spróbować dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy przyjmowane są w Biurze Obsługi Widzów (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16). Jeżeli macie pytania można dzwonić pod nr tel. 32 230 49 68 lub napisać email bow@teatr.gliwice.pl .

Wyprawa w kosmos

Widzowie wezmą udział w niezwykłym locie w kosmos. Zostaną zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy, czy główny bohater zdobędzie uprawnienia pilota – kosmonauty. W przestworzach będą czekać na niego niesamowite przygody. Oprócz żywego planu aktorskiego będzie można zobaczyć rozmaite tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu, jak np. lalki i multimedia. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 8 lat. Bilety w cenie 15–20 zł można kupić na stronie wydarzenia lub w kasie teatru.

„Niezwykły lot pilota Pirxa” można oglądać od 21 do 27 lutego na Małej Scenie w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat).

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie