Łączka Zajączka i kilkumetrowa palma na Jarmarku

niedziela 31 marca 2019
  • Jak co roku odbędą się warsztaty zdobienia pisanek i palm wielkanocnych (fot. mat. organizatora)
    Jak co roku odbędą się warsztaty zdobienia pisanek i palm wielkanocnych (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 3 kwietnia 2019 - piątek 19 kwietnia 2019
Gdzie: Katowice
Stoiska wypełnione regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Dodatkowo atrakcje dla najmłodszych, takie jak przejażdżka jarmarkowym pociągiem, interaktywny kurnik, mega pisanki, „Łączka Zajączka” oraz ciekawe warsztaty - to wszystko znajdziecie na Jermaku Wielkanocnym w Katowicach.

Jarmark Wielkanocny to wyjątkowe produkty od polskich i zagranicznych wystawców i niezapomniane atrakcje. To również strefa gastronomiczna.

Wielkanocne smakołyki

Na 40 stoiskach będzie można znaleźć pisanki wykonane technikami ludowymi, palmy wielkanocne, wianki, zajączki, koszyki, ozdoby z filcu i wiele innych. Wśród przysmaków znajdą się tradycyjne wędliny śląskie, litewskie smakołyki, ekologiczne sery, jajka, miody, baby i mazurki, tradycyjne chleby na zakwasie, domowe konfitury. Nie zabraknie kosmetyków z różnych stron świata.

Warsztaty i kilkumetrowa palma

Jarmark to również atrakcje dla najmłodszych. Świąteczne tło stworzą: wielka kura, zajączek i baranek wykonane ze słomy przez artystę ludowego – Andrzeja Wrzecionko. Jak co roku odbędą się warsztaty zdobienia pisanek i palm wielkanocnych. 14 kwietnia podczas warsztatów powstanie kilkumetrowa palma, która będzie ozdobą katowickiego Rynku. Dla najmłodszych przygotowano również kreatywną strefę zabaw plastycznych - „Łączka Zajączka”.

Jarmark Wielkanocny odbędzie się od 3 do 19 kwietnia w godz. 11–17 na Rynku Plac nad Rawą w Katowicach. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie Katowic.

Kategoria: Wydarzenia