Jak stworzyć muzykę optyczną?

poniedziałek 26 sierpnia 2019
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
    Udział w warsztatach jest bezpłatny (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 29 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Na to pytanie znajdziecie odpowiedź podczas warsztatów dla dzieci i rodziców. Zobaczycie, jak kolory mogą grać oraz sami stworzycie film i muzykę na żywo. Będzie kolorowo, bajecznie i rodzinnie.

Jak stworzyć muzykę optyczną? Należy z pomocą twórcy animacji Normana McLarena wymieszać podstawowe barwy z koła kolorów Issaca Newtona, pojęcie synestezji sztuk Wasilija Kandinskiego i nieco kolorowych klawiatur powstających w XVII i XVII, by w mgnieniu oka usłyszeć dźwięki inicjowane przez kropki, kreski i kwadraty. Ponieważ jednak dostępność tych składników w dzisiejszych czasach nie jest prosta wystarczy przyjść całą rodziną na warsztaty. Poznacie kilka osobistości, które przyczyniły się do powstania kolorowej muzyki, a w części warsztatowej sami ją stworzycie.

Zajęcia odbędą się 29 sierpnia w godz. 17-19 w Galerii Sztuk Współczesnych BWA (al. Wojciecha Korfantego 6) w Katowicach. W warsztatach mogą wziąć udział rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na maila: edukacja@bwa.katowice.pl. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia