Zabawa, zwiedzanie, teatr i muzyka w starym młynie

poniedziałek 16 września 2019
  • Wydarzenie to świetna okazja do zobaczenia wyjątkowego wnętrza starego młyna (fot. mat. organizatora)
    Wydarzenie to świetna okazja do zobaczenia wyjątkowego wnętrza starego młyna (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 21 września 2019
Gra fabularna „Opowieści z Młyna” to interaktywne połączenie teatru, koncertu oraz ciekawych zadań w niedostępnych na co dzień wnętrzach Młyna Reszki. Na scenie pojawi się Lufcik na Korbkę, a o oprawę muzyczną zadba zespół Strzyga.

W Piekarach Śląskich znajduje się stary młyn elektryczny wybudowany na początku lat 40-tych ubiegłego wieku. Obiekt choć nieużywany od kilkudziesięciu lat, jest zachowany w bardzo dobrym stanie. Teraz jego zjawiskowe wnętrze będzie można zobaczyć podczas gry fabularnej na żywo. To świetna rozrywka i forma nauki dla młodzieży oraz rodzin z dziećmi.

Magia teatru i muzyki w klimatycznym młynie

Fabuła „Opowieści z Młyna” będzie inspirowana szeroko rozumianymi legendami miejskimi funkcjonującymi na terenie Piekar Śląskich, w skład w których wejdą: podania wierzeniowe, legendy ludowe i regionalne, właściwe legendy miejskie dotyczące zarówno faktycznych, fikcyjnych, jak i domniemanych osób i zdarzeń. Wydarzenie będzie wielowątkowe, łączące elementy gry miejskiej, przedstawienia, zabaw i gier sprawnościowych, działań warsztatowych oraz zwiedzania.

Gra w starym młynie odbędzie się 21 września w godz. 13-15.30 w Młynie zbożowym Wincentego Reszki w dzielnicy Dąbrówka Wielka w Piekarach Śląskich (ul. Generała Jana Sadowskiego). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Projekt "Opowieści z Młyna" jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i wpisuje się w obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

Kategoria: Wydarzenia