Akademia rzemiosła – zabawki sprzed lat

środa 2 października 2019
  • Na warsztatach dzieci stworzą m.in wiklinowe koszyczki oraz wianki (fot. mat. pixabay)
    Na warsztatach dzieci stworzą m.in wiklinowe koszyczki oraz wianki (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 5 października 2019 - niedziela 27 października 2019
Na tych zajęciach dzieci będą miały okazję, podobnie jak dziadkowie, stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów: siana, wikliny, drewna i papieru. To będzie podróż do przeszłości, bo wtedy takich materiałów się używało.

Niestety wszechobecny plastik wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych, zdrowych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć fantastyczne zabawki oraz ozdoby domu.

Akademia rzemiosła

To październikowe, cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace wyłącznie z ekologicznych materiałów. 5 października na zajęciach będą wyplatane wiklinowe koszyczki oraz wianki. Na kolejnych dzieci zrobią barwne i wymyślne kwiaty z bibuły, rysunki na szkle oraz ozdobią drewniane figurki koni. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu.

„Akademia rzemiosła” odbędzie się 5, 12 i 26 października w godz.11-16 w Centrum Handlowym Auchan Gliwice (ul Rybnicka 207) oraz 5, 12, 19, 27 października w godz. 11-16 w Auchan Bielsko-Biała (al. Bohaterów Monte Casino 421) i Auchan Żory. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny. 

Kategoria: Wydarzenia