Minerały, biżuteria i dinozaury

wtorek 12 listopada 2019
  • Giełda Minerałów tradycyjnie odbywa się w listopadzie, w murach Politechniki Śląskiej (fot. mat. organizatora)
    Giełda Minerałów tradycyjnie odbywa się w listopadzie, w murach Politechniki Śląskiej (fot. mat. organizatora)
  • Najmłodsi będą mogli pobawić się w paleontologa (fot. mat. organizatora)
    Najmłodsi będą mogli pobawić się w paleontologa (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 listopada 2019 - niedziela 24 listopada 2019
Gdzie: Gliwice
Na Giełdzie Minerałów znajdziecie okazy z Polski, jak i z całego świata, a nawet pozaziemskie skały – meteoryty. Dzieci będą mogły pobawić się w paleontologa, zobaczyć wystawę dinozaurów lub posłuchać opowieści o smoku i nosorożcu włochatym .

Giełda Minerałów tradycyjnie odbywa się w listopadzie, w murach Politechniki Śląskiej na Wydziale Górnictwa. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców.

Minerały i biżuteria

Wśród wystawców znajdziemy grupę poszukiwaczy minerałów i skamieniałości, którzy na swoich stoiskach będą mieć okazy pochodzące z Polski oraz różnych stron świata. Minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, stanowią również cenny surowiec pieczołowicie obrabiany przez rzemieślników i artystów oferujących podczas giełdy bogaty asortyment biżuterii i wyrobów jubilerskich.

Smok i nosorożec włochaty

23 listopada odbędzie się wykład „Geologiczna opowieść o smoku i nosorożcu włochatym” (godz.12, aula 300). Wydarzenie to również wystawa dinozaurów, którą przygotuje Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Najmłodsi będą mogli pobawić się w paleontologa, gdzie w piaskownicy odkryją szkielet tyranozaura.

Giełda Minerałów oraz kiermasz biżuterii odbędzie się 23 i 24 listopada na Politechnice Śląskiej (Wydział Górnictwa) w Gliwicach. Ceny biletów to: 6 zł – normalny, 4 zł – ulgowy. O wydarzeniu przeczytacie na Fb

Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej mieści się przy ul. Akademickiej 2 w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia