Roboty, capoeira i zimowe wariacje

czwartek 2 stycznia 2020
  • Na zajęciach w BeCeKu dzieci m.in. zaprojektują, zbudują i zaprogramują roboty z klocków LEGO (fot. pixabay)
    Na zajęciach w BeCeKu dzieci m.in. zaprojektują, zbudują i zaprogramują roboty z klocków LEGO (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 20 stycznia 2020 - czwartek 23 stycznia 2020
Gdzie: Bytom
Na tych zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy Lego ożywią roboty, fani sportu i tańca poznają sztukę walki - capoeira, a mali plastycy stworzą eskimoską biżuterię, labirynt dla śniegowej kuli lub zwierzakowe poduszeczki.

Zimowa Feriada Artystyczna w Bytomskim Centrum Kultury, w tym roku obchodzi jubileusz – dwudziestolecie. Z tej okazji przygotowano ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Konstruowanie robotów

To coś dla fanów klocków LEGO. Na zajęciach dzieci zaprojektują, zbudują i zaprogramują roboty, wykorzystując klocki wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Mali konstruktorzy rozwiną logikę, wyobraźnię wizualno-przestrzenną a przede wszystkim będą świetnie się bawić. Koszt zajęć to 140 zł. „Laboratorium kreatywności” odbędzie się 20-23 stycznia w godz. 10-12 (5-8 lat) i 12.30-14.30 (9-14 lat).

Płomienny taniec z Brazylii

Na tych warsztatach uczestnicy poznają spektakularną sztukę walki wywodzącą się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. Capoeira to walka i taniec - dynamiczny, płynny i nieprzewidywalny. Koszt zajęć to 90 zł. Warsztaty odbędą się 20-23 stycznia w godz. 15.30-17.30. Wiek uczestników to 7-19 lat.

Zimowe wariacje

To cykl 4 warsztatów. Najmłodsi odbędą podróż w polarne krainy półkuli północnej. Efektem będą piękne ozdoby z różnorodnych, naturalnych materiałów, inspirowane kulturą Inuitów. Powstanie labirynt dla śniegowej kuli. Dzieci zagrają również w zręcznościową grę pingwinkową i feriowy turniej bilboquet, uszyją poduszeczki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain, jak pingwiny, wieloryb, sowy, niedźwiedź oraz lis. Na ostatnich zajęciach najmłodsi poczują się jak odkrywcy nieznanych ciał niebieskich. Na specjalnej foliowej szybce powstanie interaktywna, mieniąca się zabawka dotykowa - „Gwiezdny Kalejdoskop”. Cena za cały cykl zajęć to 80 zł. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Odbędą się 20-23 stycznia w godz. 10-13.

Warsztaty odbędą się w Bytomskim Centrum Kultury (plac Karin Stanek 1). Zapisy pod numerem tel. 32 3893109 w. 101 lub 100 (w godz. 8-16) oraz mailowo: info@becek.pl lub sekretariat@becek.pl (w zgłoszeniu nazwa wybranych zajęć, imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt telefoniczny do rodzica/opiekuna). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Beceku.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe