Ptakoliczenie – spacer z przewodnikiem

poniedziałek 13 stycznia 2020
  • W spacerze mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci (fot. mat. organizatora)
    W spacerze mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 26 stycznia 2020
Gdzie: Radzionków
Lubicie przyrodę, spacery na łonie natury? To coś dla Was – zimowe ptakoliczenie. Wycieczka z przyrodnikiem to doskonała okazja aby nauczyć się obserwować i rozpoznawać ptaki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji Zimowego Ptakoliczenia.

Bliski kontakt z przyrodą

Do spaceru z przewodnikiem – przyrodnikiem Łukaszem Fuglewiczem może dołączyć każdy, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jedynym ograniczeniem jest wymóg zachowania dyscypliny, tak aby nie płoszyć ptaków. Wycieczka odbędzie się ścieżkami ogrodu botanicznego oraz sąsiedniego parku. Ważny jest odpowiedni ubiór (niejaskrawy) dostosowany do pogody. Można także zabrać ze sobą aparat fotograficzny, lornetkę lunetę oraz klucz do oznaczania ptaków. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia lornetek.

Zimowe ptakoliczenie odbędzie się 26 stycznia. Zbiórka o godz. 9 w Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej (ul. Księżogórska 90 a) w Radzionkowie. Zakończenie wycieczki planowane jest ok. godz. 11. Po zakończeniu będzie okazja do zwiedzenia samej Stacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie ogrodu.

Kategoria: Wydarzenia