Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Grzegorzem Kasdepke

środa 30 grudnia 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • wtorek 5 stycznia 2021
  • wtorek 12 stycznia 2021
Gdzie: Internet
Zimowa przerwa od nauki wcale nie musi być nudna. Dzięki internetowym łączom będziecie mogli spotkać się z Adamem Wajrakiem i Grzegorzem Kasdepke – jednymi z najpopularniejszych autorów literatury dla dzieci i młodzieży.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu podczas ferii zorganizowała dwa wyjątkowe spotkania dla dzieci. Za pośrednictwem YouTube w rozmowie z Adamem Wajrakiem i Grzegorzem Kasdepke mogą wziąć udział wszyscy - bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. To okazja by porozmawiać z wybitnymi pisarzami i zadać im kilka ciekawych, a nawet podchwytliwych pytań.

O życiu w zgodzie z naturą

5 stycznia będzie można porozmawiać z Adamem Wajrakiem – polskim działaczem na rzecz ochrony środowiska. Autor licznych artykułów oraz książek dotyczących przyrody i życia w zgodzie z naturą. Od dzieciństwa poświęcał się leczeniu chorych zwierząt i ptaków, udzielając im niezbędnej pomocy we własnym domu. Z czasem postanowił osiedlić się w Puszczy Białowieskiej w malutkiej wiosce Teremiski, która znajduje się na jej terenie. Wielokrotnie angażował się w akcje związane z ochroną przyrody. Wśród jego dorobku książkowego znalazły się takie pozycje, jak: „Przewodnik prawdziwych tropicieli”, „Wilki”, „To zwierzę mnie bierze” czy „Lolek”.

Autor znanego „Detektywa Pozytywki”

Gościem drugiego spotkania (12 stycznia) będzie Grzegorz Kasdepke, który jest jednym z najchętniej czytanych polskich autorów książek dla dzieci. Posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Większość z ponad kilkudziesięciu jego książek zyskało status bestsellera: „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, „Horror, czyli skąd się biorą dzieci", „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”, „Detektyw Pozytywka”. Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku.

Spotkania będą emitowane na żywo o godz. 12 na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube lub poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie biblioteki bądź na FB. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. archiwum zdjęć na Fb kolejki

W ferie zimowe obsługa stoków jest zabroniona, ale wyciągi i koleje linowe mogą działać. W naszym regionie możecie skorzystać m.in. z Kolei Linowej Szyndzielnia, Czantorii, Elki w Parku Śląskim czy wjechać na Skrzyczne. Sprawdźcie szczegóły.

W ferie kolejki linowe będą czynne