Przygoda ze smokiem, kolorowanie deszczu i moc atrakcji

czwartek 18 listopada 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 20 listopada 2021 - niedziela 21 listopada 2021
Gdzie: Katowice
Weekend w Bajce Pana Kleksa zapowiada się bardzo ciekawie. Miłośnicy przygód podczas interaktywnego spektaklu staną do walki ze smokiem, piekąc jednocześnie śląski tort, a fani doświadczeń pokolorują deszcz z Doktorem Paj-Chi-Wo.

W sobotę i niedzielę wybierając się do Bajki Pana Kleksa możecie skorzystać z dodatkowych atrakcji.

Zabawa z twórcą Beboków

Interaktywny spektakl „Przygody zbójnika Pistulki” autorstwa i w wykonaniu Grzegorza Chudego – malarza akwarelisty z Nikiszowca, twórcy Beboków zabierze dzieci do świata niezwykłych przygód. Mali widzowie będą musieli przechytrzyć heksę, pomóc biednym i uciśnionym, pokonać smoka i upiec śląski tort. Przedstawienie nie tylko bawi, ale także uczy języka śląskiego. Spektakl połączony jest ze zwiedzaniem Bajki Pana Kleksa.

Deszczowe eksperymenty

To coś dla miłośników doświadczeń z chemii i fizyki. Doktor Paj-Chi-Wo podczas rodzinnych warsztatów przybliży barwniki biologiczne, płyn ferromagnetyczny czy też naukowe kąty w akwarium. Uczestnicy pokolorują deszcz, przeprowadzą chromatografię, utworzą własne Kilimandżaro, przetestują dokąd zmierza nocą chemiczny jeż, a na koniec odtworzą chmurę. Rekomendowany wiek dzieci od 5 lat. Czas trwania zajęć około 90 min.

Interaktywny spektakl będzie można zobaczyć 20 i 21 listopada. Bilety na spektakl plus zwiedzanie Bajki w cenie 49 zł – normalny, 44 zł – ulgowy można zakupić tutaj. Rodzinne warsztaty z Doktorem Paj-Chi-Wo odbędą się 21 listopada o godz. 12 lub 14. Bilety na warsztaty w cenie 70 zł (rodzic i dziecko) znajdziecie tutaj

Bajka Pana Kleksa mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia