Kolorowa karuzela, piękna szopka i parada maskotek

piątek 26 listopada 2021
  • fot. mat. UM Gliwice
    fot. mat. UM Gliwice
Kiedy: 
  • niedziela 5 grudnia 2021 - niedziela 26 grudnia 2021
Gdzie: Gliwice
Korzenny aromat pierników, świąteczne ozdoby, rękodzieło - tak zapowiada się Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do tego zabawa na karuzeli wiedeńskiej, spotkanie z Mikołajem, Psim Patrolem, Teatr Ognia i świąteczne warsztaty.

Na gliwickim Rynku zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Odwiedzający znajdą tu stragany ze świątecznymi ozdobami, rękodziełem, kolorową karuzelę wiedeńską, przepiękną bożonarodzeniową szopkę. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Najmłodszym spodoba się spotkanie ze świętym Mikołajem (5 grudnia godz. 16.30) oraz Świąteczna Parada Maskotek. Tego dnia będzie można spotkać m.in. Psi Patrol. Starszych zachwyci Teatr Ognia (10 grudnia), brazylijska bossa-nova z zespołem Pedro y Mari czy też koncert Kapeli Góralskiej Zbójnicy (18 grudnia). Nie zabraknie warsztatów świątecznych, podczas których powstanie zimowe miasto w słoiku, filcowe zabawki oraz breloki i bransoletki. 19 grudnia w godz. 9- 10.30 radio RMF FM rozda kilkaset pachnących drzewek w ramach akcji „ Choinki pod choinkę” .

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy można odwiedzać od 5 do 26 grudnia w godz. 12-18 od poniedziałku do piątku oraz w weekendy w godz. 12-19. Dokładny plan jarmarku znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia