Zimowe wesołe miasteczko i koncerty gwiazd

wtorek 30 listopada 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 11 grudnia 2021 - sobota 18 grudnia 2021
Gdzie: Racibórz
Dziedziniec Zamku Piastowskiego i jego otoczenie stanie się miejscem bajkowej scenerii. Pośród zapachu choinek, aromatu grzanego wina i pierników poczujecie się niczym w Pradze lub Wiedniu. Na scenie wystąpi m.in. „Enej”, „Zakopower” czy Stanisław Soyka.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Piastowskim w Raciborzu to moc świątecznych atrakcji. Na stoiskach pojawią się pierniki, ciasteczka, pieczywo, wędliny, szynki i inne świąteczne smakołyki. Nie zabraknie góralskich serków, grzanego wina, rękodzieła. Wśród atrakcji dla dzieci znajdą się: rzeźbienie w lodzie, karuzele, samochodziki i kula śnieżna, warsztaty malowania drewnianych zabawek, tworzenia świątecznych ozdób (obowiązują zapisy). Na scenie plenerowej, nieopodal żywej choinki, będzie można podziwiać koncerty gwiazd, takich jak: „Golec uOrkiestra”, „Enej”, „Trebunie Tutki”, „Zakopower” i Stanisław Soyka oraz występy zespołów lokalnych i regionalnych.

Jarmark odbędzie się w dniach 11-18 grudnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Godziny otwarcia: 12-22 w weekend, 13-20 poniedziałek-piątek. Zapisy na bezpłatne warsztaty przyjmowane są pod numerem tel. 32 4140233 lub mailowo: promocja@zamekpiastowski.pl. Wstęp na koncerty, jarmark jest bezpłatny. Na zimowe wesołe miasteczko obowiązuje talon w cenie 20 zł (10 pól po 2 zł, dzięki czemu można skorzystać kilka razy z tej samej atrakcji), który można zakupić w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej. Szczegółowy plan jarmarku znajdziecie tutaj lub na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia