Nauka i zabawa kolejkami dla dużych i małych

środa 23 marca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 23 kwietnia 2022 - niedziela 24 kwietnia 2022
Gdzie: Sosnowiec
Interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych, symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy, zabawa kolejkami, składanie modeli – te i wiele innych atrakcji znajdziecie na Festiwalu „Kolej w Miniaturze”.

Powraca znany i lubiany Festiwal „Kolej w Miniaturze”. To wielki interaktywny pokaz makiet, modeli i zabawa kolejkami. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest również konkurs na najefektowniejszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety i najciekawszy skład pociągu.

Miniaturowy świat kolei

Odwiedzający Festiwal będą mogli podziwiać wielkie, modułowe makiety linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z licznie jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym. Na torach pojawią się legendarne lokomotywy i składy pociągów z kraju i ze świata. To również okazja do samodzielnego poprowadzenia minipociągu na makiecie ćwiczebnej lub lokomotywy w symulatorze jazdy. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, układanie i zabawy kolejkami oraz składanie i sklejanie prostych modeli.

Festiwal odbędzie się 23 kwietnia w godz. 10-18 i 24 kwietnia w godz. 10-17 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Jana Kilińskiego 31, naprzeciw dworca PKP). Od godz. 13.30 do godz. 14.30 jest przerwa ruchowa. Wystawa jest czynna cały czas. Podczas przerwy ruchowej nie jeżdżą pociągi, symulator jest wyłączony. Wstęp jest płatny tylko na wydzieloną część ekspozycji na sali sportowej: 10 zł - dorośli, dzieci do 12. roku życia bezpłatnie. Dostęp do pozostałych atrakcji rozmieszczonych po wszystkich pomieszczeniach i korytarzach szkoły jest bezpłatny. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia