Nowoczesne miasteczko rowerowe powstanie na Śląsku

wtorek 12 kwietnia 2022
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
  • fot. mat. prasowe Park Śląski
    fot. mat. prasowe Park Śląski
Strefa malucha dla rowerków biegowych, gier ulicznych, skateparku, pumptracku, miasteczka ruchu drogowego oraz ścianki wspinaczkowej – tak pokrótce będzie wyglądać nowa inwestycja w Parku Śląskim. Ruszyła jej budowa. Finał prac planowany jest na jesień tego roku. Zobaczcie wizualizację.

Miasteczko Ruchu Drogowego powstanie na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim. Koszt inwestycji wyniesie 10,8 mln zł. To część zadania „Budowa Parku Wielu Pokoleń”, które realizowane jest w ramach unijnego programu JESSICA.

Droga z tunelem, rondem i sygnalizacją

Nowe miasteczko ruchu drogowego podzielone zostanie na sześć stref: malucha z miejscem dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych i na czterech kółkach, gier ulicznych, skateparku, pumptracku, miasteczka ruchu drogowego oraz ścinaki wspinaczkowej. Dzieciaki będą mogły tu ćwiczyć poruszanie się po drodze, zdawać test na kartę rowerową. Miasteczko będzie dobrze odwzorowywać układ drogowy. W planach jest: rondo, tunel, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, odcinki autostrady, punkt poboru opłat, przystanek autobusowy, a nawet stacja paliw z restauracją drive thru. Przewidziano również ławeczki, wiaty parkingowe dla rowerów. Całość zostanie oświetlona i objęta monitoringiem. Nie zabraknie również nowych drzew i krzewów.

Prace przy budowie miasteczka ruchu drogowego już się rozpoczęły. Zakończenie budowy planowane jest jesienią 2022 roku.

Kategoria: Wiadomości