Darmowe e-booki dla malucha

wtorek 5 sierpnia 2014
  • Użytkownicy Biblioteki Śląskiej oraz 16 innych bibliotek od sierpnia mogą korzystać z bezpłatnej bazy 1500 e-booków (fot. materiały prasowe)
    Użytkownicy Biblioteki Śląskiej oraz 16 innych bibliotek od sierpnia mogą korzystać z bezpłatnej bazy 1500 e-booków (fot. materiały prasowe)
Od 5 sierpnia zarejestrowani czytelnicy Biblioteki Śląskiej oraz 16 innych bibliotek w regionie będą mogli bezpłatnie korzystać z 1500 publikacji elektronicznych udostępnianych na platformie IBUK LIBRA − w tym z tytułów dla dzieci i młodzieży.

Dzięki utworzeniu Śląskiego Konsorcjum IBUK, którego liderem została Biblioteka Śląska, dostęp do elektronicznych księgozbiorów będą mieli użytkownicy 16 innych bibliotek publicznych w województwie śląskim: w Będzinie, Cieszynie, Chorzowie, Godowie,  Jastrzębiu-Zdroju, Jaworznie, Katowicach (MBP), Łazach, Łaziskach Górnych, Piekarach Śląskich, Pyskowicach, Raciborzu, Rybniku, Tychach, Wodzisławiu Śląskim oraz Zabrzu.

Oprócz literatury młodzieżowej i dziecięcej w elektronicznym księgozbiorze znalazły się także książki z takich dziedzin jak: nauki ekonomiczne, humanistyczne i społeczne, informatyka, prawo, medycyna czy nauki matematyczno-przyrodnicze. Poza tym czytelnicy otrzymają dostęp do publikacji z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, a także poradników, słowników i kompendiów.

Aby móc za darmo korzystać z publikacji elektronicznych, wystarczy mieć status czytelnika którejkolwiek z wymienionych bibliotek i zwrócić się do niej o kod PIN. Zarejestrowany czytelnik będzie miał całodobowy dostęp do e-booków z dowolnego miejsca. Dostęp do bazy jest też możliwy na większości urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.

Użytkownicy Biblioteki Śląskiej mogą odbierać kody PIN od 5 sierpnia 2014 r. (szczegóły na stronie www.bs.katowice.pl). Od tego dnia będzie można również zwracać się o kody do pozostałych 16 bibliotek w województwie śląskim.

Kategoria: Wiadomości