Pan Kleks przygotuje dzieci do pierwszej klasy

wtorek 21 października 2014
  • Akademia Pana Kleksa pomoże przyszłym pierwszakom (fot. materiały prasowe)
    Akademia Pana Kleksa pomoże przyszłym pierwszakom (fot. materiały prasowe)
W przyszłym roku po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiądą obowiązkowo wszystkie sześciolatki. Twoje dziecko będzie wśród nich? To ostatni dzwonek, by zapisać je na roczne przygotowanie do realizacji obowiązku szkolnego.

Zajęcia, które pozwalają dzieciom przygotować się do nowego etapu w ich życiu, pomagają im pokonać ewentualne trudności i ułatwiają start w pierwszej klasie organizuje Gabinet Terapii Pedagogicznej Akademia Pana Kleksa w Jaworznie. Obejmują one poznawanie liter i cyfr, ćwiczenie słuchu fonematycznego, koncentracji, uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej, naukę współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, kształtowanie umiejętności czekania na swoją kolej, podporządkowania się regułom panującym w grupie czy wyrabiania nawyku prawidłowego posługiwania się przyborami do pisania.
Zajęcia prowadzone są Metodą Dobrego Startu w grupie lub indywidualnie. Przeznaczone są nie tylko dla dzieci pięcioletnich, które rozpoczną naukę jako sześciolatki, ale także dla ich o rok starszych kolegów.
Akademia Pana Kleksa mieści się przy ul. Farnej 12.

Kategoria: Wiadomości